Производи

 • 1

  1

  5645466456

 • TPU 3D Printer Filament

  Филамент за 3D печатач TPU

  Карактеристики:

  1. [Меки филаменти со висока еластичност] TPU Flexible Filament е филамент базиран на термопластичен полиуретан (TPU) специјално дизајниран да работи на повеќето десктоп 3D печатари. Има цврстина на брегот од 95А и може да се протега 3 пати повеќе од неговата оригинална должина.
  2. [Бесплатна површина за градба] Одлична адхезија на креветот, ниско искривување и мирис, ги прават овие флексибилни 3Д нишки лесни за печатење. Може многу добро да се поврзе со креветот за печатење без греење.
  3. TPU влакно [без затнување и без меурчиња] 1,75 Вакумирано запечатено, овозможувајќи ви мазно и стабилно искуство при печатење со овие полнења. Нема да се вети бесплатно и балон.
  4. [Широка компатибилност] Компатибилен со сите печатачи FDM на пазарот кои прифаќаат влакно од 1,75 мм; Вклучувајќи ги Prusa i3, Monoprice MakerSelect, SainSmart xCreality и други печатачи RepRap.
  5. [Димензионална точност и конзистентност] напредниот систем за мерење дијаметар и само-адаптивен контролен систем во производството гарантира овие меки нишки од TPU да бидат строги толеранции, дијаметар 1,75mm, димензионална точност + /-.02 mm без никакво претерување; Калем 1 кг (2.2lbs)

 • BestGee T220S Pro FDM/FFF 3D Printer

  3D печатач BestGee T220S Pro FDM/FFF

  1. [90% однапред собрано]: Новото пристигнато го поедноставува склопувањето. Комплицираните делови како што се конзола, конструкција и млазница се собрани пред да ја напуштат фабриката. 90% од процесот на склопување е завршен однапред. Заштедува 50% од времето на склопување во споредба со другите печатачи и обезбедува подобар квалитет на печатење.

  2. [3,5 ”екран во допир во боја): Пријателски интерфејс и лесен за ракување, офлајн печатење со SD картичка или USB. Кажете му збогум на традиционалниот рачен екран со копчиња.

  3. [Автоматско израмнување]: Не треба рачно да го израмните креветот за печатење. Само треба да кликнете на иконата за авто-ниво и да чекате печатачот да го заврши самото израмнување.

  4. [Напојување со марка]: Напојувањето со марка MING WELL излегува постабилна моќност, обезбедувајќи минимални температурни флуктуации што се важни за долго и интензивно печатење. Загрејте го креветот за печатење на повисоки температури за ABS и нишки со висока јачина.

  5. [Печатење осветлување]: LED осветлувањето ви помага да го набудувате печатењето во секое време за да можете јасно да го знаете статусот на печатење.

 • BestGee T220S FDM/FFF 3D Printer

  3D печатач BestGee T220S FDM/FFF

  Карактеристики: 1. БРЗО ГРЕАЕ & ПРОПОВЕТ НА ПЕЧАТЕЕПотребни се само 3 минути за да се достигне работната температура на загреаниот кревет. Печатачот е заштитен од напојувањето од скокови на напон и прекини на струја. Ако одеднаш ја загуби електричната енергија, можете да продолжите со отпечатоците од последниот слој. 2. СТАБИЛНОСТ НА ПЕЧАТУВАЕСтабилен екструдер Титан може да печати модел со повисок квалитет. Течно и стабилно движење на X/Y/Z оската го прави секое печатење да работи совршено. 3. ОТСТРАНУВАЈТЕ ЛЕСНО: Површина на креветот со магнетно печатење за лесно отстранување на моделот. Лесно отстранете ја магнетната површина за печатење од загреаниот кревет и отстранете ги моделите без стругалка. 4. БЕЗБЕДНО Снабдување со енергија: Марката за напојување обезбедува повеќе енергија со стабилен излез со што се осигураат дека температурните флуктуации се минимизирани, особено при долги и интензивни печатења. Загрејте го креветот за печатење побрзо и на повисоки температури за печатење ABS и други нишки со висока температура со висока јачина. 5. БРЗ СОБРАНИЕ: Печатачот BestGee T220S доаѓа со неколку склопени делови, инсталирајте го држачот, млазницата, поврзете неколку кабли, само 3 чекори за лесно завршување на склопувањето дури и за почетници за само 5 минути.

 • BestGee T300S Pro FDM/FFF 3D Printer

  3D печатач BestGee T300S Pro FDM/FFF

  Карактеристики:

  1. [Печати поголем волумен]: 300*300*400м голем обем на печатење за поголем модел. Повеќе од вашите големи идеи нема да бидат соништа. Систем за стабилизација со двојна Z оска, синхрони движења со голема точност. Можете да печатите повеќе високо печатење без грижи.
  2. [4.3 ”Екран на допир во боја]: Кажете му збогум на традиционалниот рачен екран. Лесно за ракување со екран на допир во боја од 4,3 ”, едноставен и пријателски интерфејс со богати карактеристики.
  3. [Автоматско израмнување]: Опремен со модул за автоматско израмнување кој автоматски открива 25 точки, поддржува компензација за прилагодување во реално време на висина на млазницата. Нема да биде проблем ако креветот за печатење витка.
  4. [Прашање за откривање на нишки] Кога детекторот на влакно ќе открие дека влакното е скршено или истекува, системот автоматски го паузира печатењето и бара да се напојува.
  5. [Продолжи со печатење] Еден клик за да продолжите од последната снимена позиција кога страдате од прекин на електричната енергија. Печатачот ќе ве праша дали сакате да го вратите печатењето или не откако ќе се вратите на печатачот.

 • BestGee T300S FDM/FFF 3D Printer

  3D печатач BestGee T300S FDM/FFF

  1.ГОЛЕМ ГРАДЕЕН ТОМ: T300S доаѓа со еден од најголемите волумени на градба од 300*300*400мм, може да активира повеќе ваши идеи и да печати поголеми модели. Системот за стабилизација со двојна Z оска гарантира дека насоката Z работи постабилно. Не мора да се грижите премногу за печатачот да има несреќа при печатење на високите области на моделот.

  2. ЕДНОСТАВНОСТ: Екранот има агол на приказ од 45 степени што е хуманизиран и удобен. А, контролниот екран на копчето за вклучување, овозможува работата да биде поедноставна.

  3. ЛЕСНО ЗА СОБРАНИЕ: Повеќето делови се склопени, само треба да го инсталирате држачот на основата со завртките и да ги поврзете каблите. Потребни ви се само пет минути за да го вклучите печатачот.

  4. ПЕЧАТЕЕ ЗА ГРЕЕЕ И ВРААЕ НА БЛЕСКИ: На T300S му требаат само 3 минути за да загрее креветот да достигне 100 ℃, што е побрзо од повеќето други марки на печатачот по иста цена. Ако се случи незгода при печатење и напојувањето е исклучено, не грижете се, печатачите совршено ќе го вратат вашето печатење.

  5. ГАРАНЦИЈА И ПОДДРШКА: Имаме професионален тим за технологија и после продажба. Monthsе бидат ветени 12 месеци гаранција и 24 часа техничка поддршка.

 • LC100 Portable Laser Engraving Machine

  Пренослива машина за гравирање со ласер LC100

  1. [Компактен и пренослив] Рачен ласерски гравер не го заземајте вашето место. Држачот што се преклопува не треба да се грижи за проблем или оштетување. Однесете го каде било, направете да вреже многу работи, нека го ослободи вашето творештво.

  2. [Bluetooth Control & Easy APP to Use] Поврзете се со паметен телефон преку безжичен Bluetooth. Работете со ласерската коцка преку мобилна апликација. Опсег на гравирање 100мм*100мм: Четири различни стилови на гравирање: сива скала, печатење, монохроматски, преглед и печат.

  3. [Ласер со висока прецизност] 405nm висока фреквенција ласер со поголема прецизност и ефикасност, долг работен век. Може да гравира на дрво, хартија (не за бела хартија), бамбус, пластика, ткаенина, овошје, филц итн. НЕ за метал, стакло, скапоцен камен.

  4. [Заштита на сигурноста] Опремување на висококвалитетна ласерска глава прави издржливост, подобра стабилност и долго работно време; Заради безбедност е инсталирана детекција на движење. Ласерската коцка ќе се исклучи при вибрации, спречувајќи можна повреда предизвикана од неочекувано движење.

  5. [Висина и насока прилагодете] 200мм работно растојание со прилагодлива висина 80мм; 90°прилагодување на аголот за различни објекти во различна ситуација.

 • PLA 3D Printer Filament

  Филамент за 3D печатач PLA

  Карактеристики:
  1. [Премиум PLA Филамент] TronHoo PLA 3Д влакната користи сурови материјали со висока чистота кои имаат ниско собирање и добри карактеристики за поврзување на слоеви, исполнувајќи ги вашите барања за различни проекти за печатење со поголема цврстина. Тој е 100% направен од природни материјали, еколошки. Тоа е биоразградлив, нетоксичен и еколошки.
  2. [Без затнување и без меурчиња] Целосно сушено 24 часа пред пакување и вакуум запечатено со средства за сушење, овозможуваат многу помазно и постабилно печатење. Бидејќи влакното PLA е склоно кон влага, чувајте го на суво и ладно место за да добиете одлични перформанси за печатење.
  3. [Помалку замрсеност и широка компатибилност] Целосно механичко намотување и строго рачно испитување, кои гарантираат дека нишките PLA се уредни и лесно се хранат. Работи совршено со повеќето FDM 3D печатари на пазарот.
  4. [Димензионална точност и конзистентност] Напредниот систем за мерење на дијаметар на CCD и само-адаптивен систем за контрола во производството обезбедуваат строги толеранции. Дијаметар 1,75mm, димензионална точност + / - 0,02 mm без никакво претерување; Калем 1 кг (2,2 фунти).
  5. [Повеќекратна употреба] Направете повеќе од само модели со 3D печатење! Дизајнирајте ги и оживејте ги вашите пронајдоци и други функционални парчиња за употреба во секојдневните апликации како што се сопствени футроли за телефони, паричници, сол сол, скулптури, држачи за свеќи, ознаки за кучиња и многу повеќе.

 • ABS 3D Printer Filament

  Филамент за 3D печатач ABS

  Карактеристики:

  1. [Помалку мирис, помалку искривување] Филаментот TronHoo ABS е изработен со специјализирана масовно полимеризирана ABS смола, која има значително помала испарлива содржина во споредба со традиционалните ABS смоли. ABS е 3D печатено на 220°Ц до 250°В, се предлага да се користи загреан кревет или затворен простор за градење за да се контролира ладењето на овој материјал и да се спречи искривување.
  2. [Непречено и стабилно печатење]: TronHoo 3D не ветува заплеткување, меурчиња и сабо. Неговите перформанси се стабилни со мазна истиснување и одлична адхезија, без проблеми со стринг и искривување под оптимални поставки.
  3. [Високо отпорен] ABS е влакно отпорно на удари, отпорно на топлина што произведува силни, привлечни дизајни. Омилен за функционални прототипови, ABS -отпечатоците се одлични без потреба од полирање.
  4. [Димензионална точност и конзистентност] Ова влакно ABS со дијаметар од 1,75 мм е направено со строги стандарди за производство. Нема да има проблем со прекин на печатење предизвикано од јазли на влакното.
  5. [Вакуумско пакување] Целосно сушење 24 часа пред пакувањето. Ние користиме вреќа за пакување со вакуум за пакување со влакно од 3Д печатач за да го задржиме процентот на влажност на минимум и контролиран. За да избегнете затнување и клокотување на млазниците.

 • PETG 3D Printer Filament

  Филамент за 3D печатач PETG

  Карактеристики:

  1. [Комбинирање на PLA и ABS] ПЕТГ влакната ги комбинира предностите на влакната на PLA 3D печатачот и влакната на печатачот ABS 3D, леснотија на користење како PLA, издржлива сила како ABS.
  2. [Без затнување и без меурчиња] Дизајнирано и произведено со патент без блокирање за да гарантира непречено и стабилно искуство при печатење. Целосно сушење 24 часа пред вакуумско пакување од алуминиумска фолија, што ефикасно може да ја заштити влакната PETG од влага.
  3. [Димензионална точност и конзистентност] Овие тешки PETG филаменти се строги толеранции. Дијаметар 1,75mm, димензионална точност + / - 0,02 mm без никакво претерување; Калем 1 кг (2,2 фунти).
  4. [Широка компатибилност] Благодарение на високите стандарди за квалитет во однос на производствената точност и малата толеранција во дијаметар од +/- 0,02мм, може да работи и совршено да се усогласува со сите вообичаени FDM 3D печатари од 1,75 мм.
  5. [Без ризик] Едномесечна бесплатна гаранција, 30 дена враќање на парите доколку не сте задоволни.

 • PCL 3D Printer Filament

  Филамент за 3D печатач PCL

  Карактеристики:
  1. [ПОБЕДНА И ЗДРАВА МАТЕРИЈАЛ]: Во споредба со PLA, нишка PCL со пониска температура на топење од 70кои го елиминираат ризикот од горење раце. Покрај тоа, полнењето со нишки PCL се 100% добиени од обновливи растителни ресурси, што е нетоксичен, не мириса, не иритира и е биоразградлив.
  2. [ULTRA-SMOOTH] влакно PCL за 3D пенкало со технологија за ослободување со ниска температура и прецизна PCL нишка со дијаметар од 1,75 мм, го гарантира вашиот 3D цртеж многу непречено без мрсни остатоци или меурчиња, без затнување.
  3. [ВИСОК КВАЛИТЕТ] Висококвалитетно и високопрецизно 3D пенкало се полни со 1,75mm, димензионална точност + / - .05 mm без никакво претерување.
  4. [УНИВЕРЗАЛНА КОМПАТИБИЛНОСТ] Компатибилен со повеќето 3D пенкала/3D печатачи на пазарот.
  5. [Добро за децата да создаваат] Филаментот за печатач е одличен подарок за деца на Божиќ, родендени и празници; Подгответе доволно материјал за да ја претворите новата идеја во реалност.

 • PLA Silk 3D Printer Filament

  Филамент од PLA свилен 3D печатач

  Карактеристики:

  1. [Чувство слично на свила] Свилена сјајна површина со свилен сјај, дава мазен, бисерен и уникатен допир. Завршената 3D печатена ставка со свилен сјаен мазен изглед, совршена за уметност, занаети, DIY и многу различни проекти за 3D печатење.
  2. [Печати лесно] Добрата цврстина на сврзување на слојот ги прави деловите за печатење посилни. Добро обликување, без меур, без искривување на рабовите, конзистентно хранење, стабилно печатење, без затнување, еколошки, идеално за печатење во затворен простор.
  3. [Висока компатибилност] 1.75mm Silk PLA влакно со толеранција со висок дијаметар, дизајн што одговара на повеќето FDM 3D печатачи на пазарот, BestGee, Ultimaker, RepRap деривати, MakerBot, Makergear, Prusa i3, Monoprice MakerSelect и повеќе.
  4. [Совети за печатење]: Препорачајте топло легло 50-60°В. Препорачајте температура за печатење: 200°В. За да не се заплеткате, вметнете влакно во дупките за калеми за да ги поправите по секоја употреба.
  5. [Пакување и гаранција]: Целосно сушење 24 часа пред вакуумско пакување од алуминиумска фолија. Едномесечна бесплатна гаранција, 30 дена враќање на парите доколку не сте задоволни.

12 Следно> >> Страна 1 /2