За TronHoo

TronHoo, со седиште во Шенжен и производствени центри во Jiangxi и Dongguan.е иновативен бренд кој се фокусира на 3D печатачи FDM/FFF, 3D принтери од смола, машини за ласерско гравирање и филаменти за 3D печатење.TronHoo, ко-основана од доктори, пост-доктори и магистри во областа на науката за материјали, интелигентна контрола, механичко инженерство, го стекна своето признание и популарност со своите иновативни дизајни, сигурен квалитет на производите и внимателна услуга дома и во странство во индустрии како што се како производи за истражување и развој, производство на мувла, алатки, медицински науки, градежништво, уметност и занаетчиство, производи за домаќинството, додатоци и сл.
 

 • BestGee T220S Desktop 3D Printer

  Десктоп 3D печатач BestGee T220S

  TronHoo BestGee T220S е десктоп FDM/FFF 3D печатач кој им овозможува на корисниците да бидат покреативни.Тоа е 3D печатач на ниво на потрошувачи со одлични перформанси и прецизност на печатење...
 • BestGee T300S Pro Desktop 3D Printer

  Десктоп 3D печатач BestGee T300S Pro

  TronHoo BestGee T300S Pro е висококвалитетен десктоп FDM/FFF 3D печатач за потрошувачите.Тоа е практичен 3D печатач кој има за цел да им помогне на креаторите да создаваат и печатат на попаметен, поедноставен и...
 • BestGee T220S Pro Desktop 3D Printer

  Десктоп 3D печатач BestGee T220S Pro

  TronHoo BestGee T220S Pro е десктоп FDM/FFF 3D печатач со брилијантни перформанси за печатење за потрошувачите.Станува збор за 3D печатач со модуларна структура со метална рамка кој бара лесно...
 • LaserCube LC400 Desktop Laser

  Десктоп ласер LaserCube LC400

 • LaserCube LC100 Portable Laser

  Пренослив ласер LaserCube LC100

  Tronhoo LaserCube LC100 е пренослива машина за ласерско гравирање за широка потрошувачка.Овој мини модел на преклопување на серијата за ласерско гравирање Tronhoo поддржува Bluetooth конекција и апликација...
 • PLA Silk 3D Printer Filament

  Филамент за 3D печатач PLA свила

  [Чувство како свила] Свилена сјајна површина со свилен сјај, давајќи мазен, бисерен и уникатен допир.Готовиот 3D печатен предмет со свилен сјаен мазен изглед, совршен за уметност, занаетчиство...
 • ABS 3D Printer Filament

  Филамент за 3D печатач ABS

  [Помалку мирис, помалку извиткување] TronHoo ABS филаментот е направен со специјална ABS смола полимеризирана на големо, која има значително помала испарлива содржина во споредба со традиционалните ABS смоли.ABS е...
 • PLA 3D Printer Filament

  Филамент на PLA 3D печатач

  [Премиум PLA влакно] TronHoo PLA 3D филаментот користи суровини со висока чистота кои имаат ниско собирање и добри карактеристики за поврзување на слојот, задоволувајќи ги вашите барања за различно печатење...

Вести од компанијата

Биди партнер

TronHoo бара соработка со дилер/дистрибутер/препродавач.Со развојот на технологијата за 3D печатење, 3D печатачите се сè попопуларни и достапни за секого.Со цел да ја донесе технологијата за 3D печатење во сечиј живот и да направи креаторите подобро да ги користат 3D печатачите, TronHoo бара дилери, дистрибутери и препродавачи ширум светот!Во моментов, нашите клиенти ги покриваат сите професии и занаети, како што се трговци на големо, трговци на мало, практичари за образование, производители, фабрики, итн. производи со високи перформанси.Без разлика дали сте подготвени да започнете сопствен бизнис во областа на 3D печатење или имате добри идеи за 3D печатачи или други производи за создавачи.Добредојдени сте да ни се придружите.