ПРОИЗВОДИ

Пренослива машина за ласерско гравирање LaserCube LC100

Краток опис:

Tronhoo LaserCube LC100 е пренослива машина за ласерско гравирање за широка потрошувачка.Овој мини модел на преклопување од серијата за ласерско гравирање Tronhoo поддржува поврзување со Bluetooth и работа со апликации за лесно поставување на печатење и безжично поврзување.Поддржува различни материјали за гравирање како дрво, хартија, бамбус, пластика, ткаенина, овошје, филц и сл. со ласер со висока фреквенција од 405 nm со висока прецизност и ефикасност за неограничени креативни можности.Автоматското исклучување при мали вибрации на граверот обезбедува сигурност во изведбата.Усвојува преклоплива компактна структура и поддржува флексибилно прилагодување на висината и насоката за брза подготовка за стартување.

 

√ Bluetooth конекција

√ Поставување и работа на апликацијата

√ Компактен дизајн со преклопување

√ Исклучување при благи вибрации

√ Поддршка за различни материјали за гравирање

√ Заклучување со лозинка

√ Висококвалитетен ласер


Детали за производот

СПЕЦИФИКАЦИИ

Најчесто поставувани прашања

1

[Разни материјали за гравирање]

Достапен за различни материјали како дрво, хартија, бамбус, пластика, кожа, ткаенина, кора итн.

[Повисока прецизност, подобри детали]

Ласер со висока фреквенција од 405 nm со поголема прецизност и ефикасност, долг работен век.

2
3

[Мали и преносливи]

Практичен ласерски гравер со преклоплив држач.Мал и лесен за носење.

[Контрола на АПП, лесна за употреба]

Безжична контрола преку Bluetooth, само 3 чекори за да започнете.

(1) Поставете го уредот.

(2) Поврзете се преку мобилна апликација.

(3) Изберете шема и започнете.

4
5

[Power Bank Drive]

Влез за напојување 5V-2A, може да се ракува со енергетска банка.Гравирајте каде сакате.

[Прилагодување на висината и насоката]

Задоволете ги потребите за гравирање на различни предмети.

6
7

[Креирај свој образец за гравирање]

Елегантен кориснички интерфејс, лесен за користење.Можете да креирате шема за гравирање со уредување фотографии, цртање, внесување текст или фотографирање.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Големина на гравирање 100*100мм (3,9"*3,9")
  Работно растојание 20 см (7,9")
  Тип на ласер 405мм полупроводнички ласер
  Ласерска моќност 500 mW
  Поддржани материјали Дрво, хартија, бамбус, пластика, кожа, платно, кора, итн
  Неподдржани материјали Стакло, метал, скапоцен камен
  Поврзување Bluetooth 4.2 / 5.0
  Софтвер за печатење Апликација LaserCube
  Поддржан ОС Android / iOS
  Јазик англиски / кинески
  Оперативен влез 5 V -2 A, USB тип-C
  Сертификација CE, FCC, FDA, RoHS, IEC 60825-1tt

  1. Која е големината и растојанието на гравирањето?

  Корисникот може да ја прилагоди големината на гравирањето, со максимална големина на гравирање од 100mm x 100mm.Препорачаното растојание од главата на ласерот до површината на објектот е 20 см.

   

  2. Дали можам да резбам на конкавни или топчести предмети?

  Да, но не треба да гравира преголем облик на предметите што имаат преголем радијан, во спротивно гравирањето ќе се деформира.

   

  3.Како да изберам шема што сака да биде врежана?

  Можете да изберете шеми за гравирање со правење фотографии, слики од галеријата на телефонот, слики од вградената галерија на апликацијата и креирање шеми во „Направи сам“.Откако ќе завршите со работата и уредувањето на сликата, можете да започнете со гравирање кога прегледот е во ред.

   

  4.Каков материјал може да се издлаби?Која е најдобрата моќ и длабочина на гравирање?

  Материјал за гравирање

  Препорачана моќност

  Најдобра длабочина

  Брановидни

  100%

  30%

  Еко-пријателска хартија

  100%

  50%

  Кожа

  100%

  50%

  Бамбус

  100%

  50%

  Планк

  100%

  45%

  Плута

  100%

  40%

  Пластика

  100%

  10%

  Фотосензитивна смола

  100%

  100%

  Платно

  100%

  10%

  Крпа од филц

  100%

  35%

  Транспарентен аксон

  100%

  80%

  Излупете

  100%

  70%

  Заптивка чувствителна на светлина

  100%

  80%

  Дополнително, можете да ја прилагодите моќта и длабочината на гравирањето за да постигнете различни ефекти и да гравирате повеќе различни материјали.

   

  5.Дали може да се гравираат метал, камен, керамика, стакло и други материјали?

  Не може да се гравираат тврди материјали како метал и камен, а керамички и стаклени материјали.Тие можат да се гравираат само кога се додава слој за термички пренос на површината.

   

  6.Дали ласерот бара потрошен материјал и колку долго трае?

  Самиот ласерски модул не бара потрошен материјал;германскиот увезен полупроводнички ласерски извор може да работи повеќе од 10.000 часа.Ако го користите 3 часа дневно, ласерот може да трае најмалку 9 години.

   

  7.Дали ласерите ќе му наштетат на човечкото тело?

  Овој производ спаѓа во четвртата категорија на ласерски производи.Операцијата треба да биде во согласност со упатството, или ќе предизвика повреда на кожата или очите.За ваша безбедност, бидете внимателни кога машината работи.НЕ ГЛЕДАЈ ДИРЕКТНО ВО ЛАСЕРОТ.Ве молиме носете соодветна облека и безбедносна опрема за заштита, како што се (но не ограничувајќи се на) заштитни очила, проѕирен штит, облека за заштита на кожата итн.

   

  8.Може ли да ја преместам машината за време на процесот на гравирање?Што ако уредот е заштита од исклучување?

  Поместувањето на ласерскиот модул за време на работата ќе активира заштита од исклучување, која е дизајнирана да спречи повреда доколку машината случајно се премести или преврти.Проверете дали машината работи на стабилна платформа.Ако се активира заштитата од исклучување, може да го рестартирате ласерот со исклучување на USB-кабелот.

   

  9.Ако струјата е прекината, дали можам да продолжам со гравирање откако повторно ќе го приклучам напојувањето?

  Не, проверете дали напојувањето е стабилно за време на гравирањето.

   

  10.Што ако ласерот не е во центарот по вклучувањето?

  Ласерот на уредот е прилагоден пред да излезе од фабриката.

  Ако не, тоа може да биде предизвикано од оштетување за време на работата или од вибрации за време на пратката.Во овој случај, одете во „За LaserCube“, долго притиснете го шаблонот LOGO за да влезете во интерфејсот за ласерско прилагодување за да ја прилагодите позицијата на ласерот.

   

  11.Како да поврзам или исклучам уред?

  Кога го поврзувате уредот, проверете дали уредот е вклучен и дека е вклучена Bluetooth функцијата на мобилниот телефон.Отворете ја АПП и кликнете на уредот што треба да се поврзете во списокот со Bluetooth за да се поврзете.Откако врската е успешна, таа автоматски ќе влезе во почетната страница на APP.Кога треба да се исклучите, кликнете на поврзаниот уред на интерфејсот за поврзување Bluetooth за да се исклучите.

   

  12.За повеќе прашања, ве молиме контактирајте со службата за корисници.

   

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја