ПРОИЗВОДИ

Филамент од PLA свилен 3D печатач

Краток опис:

Карактеристики:

1. [Чувство слично на свила] Свилена сјајна површина со свилен сјај, дава мазен, бисерен и уникатен допир. Завршената 3D печатена ставка со свилен сјаен мазен изглед, совршена за уметност, занаети, DIY и многу различни проекти за 3D печатење.
2. [Печати лесно] Добрата цврстина на сврзување на слојот ги прави деловите за печатење посилни. Добро обликување, без меур, без искривување на рабовите, конзистентно хранење, стабилно печатење, без затнување, еколошки, идеално за печатење во затворен простор.
3. [Висока компатибилност] 1.75mm Silk PLA влакно со толеранција со висок дијаметар, дизајн што одговара на повеќето FDM 3D печатачи на пазарот, BestGee, Ultimaker, RepRap деривати, MakerBot, Makergear, Prusa i3, Monoprice MakerSelect и повеќе.
4. [Совети за печатење]: Препорачајте топло легло 50-60°В. Препорачајте температура за печатење: 200°В. За да не се заплеткате, вметнете влакно во дупките за калеми за да ги поправите по секоја употреба.
5. [Пакување и гаранција]: Целосно сушење 24 часа пред вакуумско пакување од алуминиумска фолија. Едномесечна бесплатна гаранција, 30 дена враќање на парите доколку не сте задоволни.


Детали за производот

СПЕЦИФИКАЦИИ

SPECIFICATIONS (1)

[Свила текстура]

Во споредба со општата PLA, PLA Silk има посјаен сјај и свиленкаста мазна текстура.

[Еколошки]

Материјал еколошки, квалитетен за храна. Извлечена од пченка или други растенија. Безбедно, без мирис и разградливо. Нема штета за здравјето.

SPECIFICATIONS (2)
SPECIFICATIONS (3)

[Висока компатибилност]

Широко се користи во 3D печатење. Погоден за 99,99% FMD/FFF 3D печатачи. Лесен за формирање и добар ефект на печатење.

[Не е лесно да се скрши]

 Добра цврстина, цврстина на истегнување и ликвидност. Строга контрола на квалитетот за секоја серија. 100% без балон. Добар ефект на печатење без искривување.

SPECIFICATIONS (4)
PETG solid (4)

[Висока прецизност на дијаметар]

 Толеранцијата на дијаметарот на влакното се контролира во рамките на ± 0.02mm. Стабилна, па дури и истиснување за висока точност и квалитет на печатење.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Дијаметар 1,75 ± 0,2 мм
  Температура на печатење 175-200
  Загреана температура на креветот 50-80
  Густина 1,25 ± 0,05 g/cm3
  Температура на отклонување на топлина 50-60
  Стапка на проток на топење 5-7 g/мин (1902,16 кг)
  Јачина на истегнување 60 Mpa
  Сила на виткање 70 Mpa
  Издолжување на пауза 3,0%
  СЗВ 1,0 кг
  GW 1,3 кг
  Должина 330м
 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја