ПРОИЗВОДИ

Филамент за 3D печатач TPU

Краток опис:

Карактеристики:

1. [Меки филаменти со висока еластичност] TPU Flexible Filament е филамент базиран на термопластичен полиуретан (TPU) специјално дизајниран да работи на повеќето десктоп 3D печатари. Има цврстина на брегот од 95А и може да се протега 3 пати повеќе од неговата оригинална должина.
2. [Бесплатна површина за градба] Одлична адхезија на креветот, ниско искривување и мирис, ги прават овие флексибилни 3Д нишки лесни за печатење. Може многу добро да се поврзе со креветот за печатење без греење.
3. TPU влакно [без затнување и без меурчиња] 1,75 Вакумирано запечатено, овозможувајќи ви мазно и стабилно искуство при печатење со овие полнења. Нема да се вети бесплатно и балон.
4. [Широка компатибилност] Компатибилен со сите печатачи FDM на пазарот кои прифаќаат влакно од 1,75 мм; Вклучувајќи ги Prusa i3, Monoprice MakerSelect, SainSmart xCreality и други печатачи RepRap.
5. [Димензионална точност и конзистентност] напредниот систем за мерење дијаметар и само-адаптивен контролен систем во производството гарантира овие меки нишки од TPU да бидат строги толеранции, дијаметар 1,75mm, димензионална точност + /-.02 mm без никакво претерување; Калем 1 кг (2.2lbs)


Детали за производот

СПЕЦИФИКАЦИИ

3554 (1)

1. Пријателски за животната средина и нетоксичен;

2. Светла боја;

3. Ниско намалување;

4. Добра цврстина, не е лесно да се биде кршлив, добра киселина и отпорност на алкали, одлична цврстина, отпорност на временски услови, добра адхезија;

5. Добра димензионална стабилност, без пукнатини и искривување;

6. Висока транспарентност, добар сјај

Погоден за сите модели на FDM 3D печатачи. Погоден за печатење на сите видови најчесто користени модели, занаети, инженерски делови, рекламни зборови итн.

[Висока транспарентност]

Отпечатокот има прекрасна текстура со добар сјај на површината и силен пренос на светлина. 

PETG solid (7)
PETG solid (2)

[Лесно за печатење и поголема јачина]

PETG има поголема цврстина и висока јачина на удар во споредба со PLA. Ги комбинира добрите механички својства на ABS и добрите перформанси за печатење на PLA, што е лесно да се печати без искривување.

[Добра временска отпорност]

Одлична отпорност на временски услови и хемиска отпорност, која е отпорна на различни хемикалии и вообичаени средства за чистење.

PETG solid (6)
PETG solid (5)

[Висока чистота]

Суровина со висока чистота. Во согласност со ROHS. Без нечистотија или рециклирани материјали. Овозможете стабилна и мазна истиснување без заглавување на млазницата.

[Не е лесно да се скрши]

Добра цврстина, цврстина на истегнување и ликвидност. Строга контрола на квалитетот за секоја серија. 100% без балон. Добар ефект на печатење без искривување.

PETG solid (3)
PETG solid (4)

[Висока прецизност на дијаметар]

 Толеранцијата на дијаметарот на влакното се контролира во рамките на ± 0.02mm. Стабилна, па дури и истиснување за висока точност и квалитет на печатење.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Дијаметар 1,75 ± 0,02 мм
  Температура на печатење 205-230
  Загреана температура на креветот 50-80
  Густина 1,43 ± 0,05 g/cm3
  Температура на отклонување на топлина /
  Стапка на проток на топење 5-8 g/min (190 ℃ 2.16kg)
  Јачина на истегнување /
  Сила на виткање /
  Издолжување на пауза ≥ 600%
  СЗВ 1,0 кг
  GW 1,3 кг
  Должина 290 милиони фунти
 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја