ПРОИЗВОДИ

Грлото

Краток опис:

Изработени од цврст алуминиумски материјал, издржливи во употреба

Работи совршено со млазница и млазница грло

Внатрешна дупка за поставена завртка: M6 (топлинска цевка и термопар)

Монтажна дупка за грејач: 6мм дијаметар, Термопар монтажни дупки: 3мм дијаметар

1 сет = 1* Алуминиумски грејач блок +1* Ерструдерска нерѓосувачка челична млазница грло


Детали за производот

СПЕЦИФИКАЦИИ

Diameter、 (1)

[Висока јачина со јаглеродни влакна]

 Додадено јаглеродни влакна.

[Еколошки]

Материјал еколошки, квалитетен за храна. Извлечена од пченка или други растенија. Безбедно, без мирис и разградливо. Нема штета за здравјето.

Diameter、 (2)
Diameter、 (5)

[Висока компатибилност]

Широко се користи во 3D печатење. Погоден за 99,99% FMD/FFF 3D печатачи. Лесен за формирање и добар ефект на печатење.

[Не е лесно да се скрши]

 Добра цврстина, цврстина на истегнување и ликвидност. Строга контрола на квалитетот за секоја серија. 100% без балон. Добар ефект на печатење без искривување.

Diameter、 (3)
PETG solid (4)

[Висока прецизност на дијаметар]

 Толеранцијата на дијаметарот на влакното се контролира во рамките на ± 0.02mm. Стабилна, па дури и истиснување за висока точност и квалитет на печатење.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Материјал Нерѓосувачки челик
  Надвор Тема М6
  Димензија Φ6*25мм

  Опис:

  Производот е отпорен на висока температура и отпорен на корозија, бидејќи материјалот е високо квалитетен нерѓосувачки челик и е фино изработен. Термичка топлинска пауза е направена од алуминиумски материјал за да обезбеди одлична топлинска изолација помеѓу грејачот и блокот за ладење.

  Работи совршено со млазницата и млазницата за грло и нека печатачот непречено ја нахрани филаментот без истекување. Одлично за филаменти со висока абразија како што се јаглеродни влакна, метал исполнети, алуминирани, итн.

  Млазница за грло Надворешен навој: М6 (топлинска цевка и термоспој); Внатрешен дијаметар на грлото на млазницата: 4мм; Внатрешен дијаметар на грлото на млазницата (друг): 2мм; Тефлонски цевки Внатрешен дијаметар: 2мм; За дијаметар на филаментот: 1,75мм; Должина на грлото: 30мм; Материјал: нерѓосувачки челик; Димензија: Φ6*25мм;

  Монтажна дупка за грејач: 6мм дијаметар; Дупки за монтирање на термопар: дијаметар од 3 мм

  1 сет = 1* Алуминиумски грејач блок +1* Ерструдерска нерѓосувачка челична млазница грло

  Високо квалитетна пријателска услуга за клиенти. Ние ќе ви понудиме решение во рок од 24 часа, целосно враќање на парите или враќање на производот со проблем за 30 дена, 100% гаранција за задоволство.

  ВНИМАНИЕ: Мали делови, ве молиме чувајте ги подалеку од деца. Огласување на брендови, Ако купувате не е производ на брендот Tronhoo, немојте да го купувате овој производ. Погоден за сите печатачи на TronHoo FDM како што се BestGee T220S сериозни и T300 сериозни.

  Приказ на производи

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Категории на производи